راهنمای خرید قطعات کامپیوتر دیگه دردسر نیست

راهنمای خرید قطعات کامپیوتر دیگه دردسر نیست
خرید قطعات کامپیوتر چه در آغاز بستن یک سیستم کامپیوتری و چه برای ارتقاء و یا تعمیر آن در سال‌های گذشته یکی از دردسرهای بزرگ کاربران این تکنولوژی پیشرفته و دوست داشتنی بوده است.

خرید قطعات کامپیوتر چه در آغاز بستن یک سیستم کامپیوتری و چه برای ارتقاء و یا تعمیر آن در سال‌های گذشته یکی از دردسرهای بزرگ کاربران این تکنولوژی پیشرفته و دوست داشتنی بوده است. اختراع کامپیوتر تحول بسیار بزرگی در زندگی بشر امروز به وجود آورده است. اما هر پیشرفتی و هر تکنولوژی جدیدی دردسرهایی نیز به همراه دارد. یکی از دردسرهای کامپیوتر برای کاربران آن نیز خرید قطعات آن در مواقع لزوم است. اما چرا باید به نام دردسر به آن خرید نگاه کنیم؟ مگر قرار نیست با ارتقاء در سیستم عملکرد آن را بهبود بخشیم؟ پس دردسر برای چیست؟

اصلی‌ترین دلیل پردردسر بودن خرید قطعات کامپیوتر عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه است. عدم شناخت کافی بر جزئیات قطعات کامپیوتری و برندهای سازنده‌ها و تأثیری که هر یک از انواع این قطعات روی سیستم کامپیوتری ما می گذارد، اصلی‌ترین دلیل پردردسر بودن این خرید است، اما راه هایی وجود دارد که این دردسر را یک بار برای همیشه از بین ببرید. با راهنمای خرید قطعات کامپیوتر از این به بعد دردسر خرید کمتر میشود. مقاله حاضر حاوی اطلاعات مفیدی درباره قطعات مختلف کامپیوتر مورد نیاز برای سیستم‌های کامپیوتری است که با دانستن آنها راحت‌تر می توانید نسبت به خرید قطعات کامپیوتری اقدام نمایید.

اولین راهنمای خرید قطعات کامپیوتر، از کجا بخریم ؟

اولین قدم برای حل دردسر خرید قطعات کامپیوتری این است که بدانیم از کجا باید این قطعات را بخریم. حل این مشکل و پاسخ به این سؤال تا حد بسیار بالایی می تواند دردسر خرید قطعات کامپیوتر را برای کاربران حل نماید. مراکز اینترنتی و حضوری بسیار زیادی در هر شهری برای تأمین قطعات کامپیوتر وجود دارد که هر کدام به نوبه خود دارای مزایا و معایبی هستند. قطعات قدیمی و از مد افتاده، قیمت‌های مناسب، تنوع در برندها، نوع و قدرت قطعه مورد نظر و از این قبیل موارد چالش هایی هستند که باید نگرانی بابت آنها را با انتخاب یک مرکز خرید مناسب و ایده آل قطعات کامپیوتری رفع کنیم.
در درجه اول باید توجه داشته باشید که قیمت پایین و ارزان قطعات کامپیوتری آن هم بیش از حد اصلاً نشانه خوبی برای یک مرکز خرید این قطعات نخواهد بود. از این رو در انتخاب این مرکز دقت لازم را داشته و حتماً از مراکز معتبر اقدام به این خرید نمایید.

 

دومین راهنمای خرید قطعات کامپیوتر از کدام برند بخریم؟

سؤال بسیار مهم دیگری که در هنگام راهنمای خرید قطعات کامپیوتر باید از خود بپرسیم، این است که چی بخریم؟ تقریباً برای هر قطعه کامپیوتری چندین برند مختلف موجود بوده و هر کدام از این برندها هم قطعه‌های خود را با انواع و مشخصات مختلفی روانه بازار می نمایند. کدام یک از این قطعات برای سیستم کامپیوتری ما مناسب است؟ تخصصی در این رابطه ندارید؟ نگران نباشید. با کمی دقت دیگر نگران انتخاب و خرید قطعات کامپیوتری نخواهید بود. ترفند‌های زیر می تواند شما را در این مسیر یاری نمایند.

 

قطعات کامپیوتر  را بر اساس نیاز خود خرید کنید

اگر به دنبال بهترین‌ها هستید و قرار است با سیستم کامپیوتری خود تجهیزات سازمان ناسا را راه اندازی کنید، وارد سایت آمازون شده و گران‌ترین و بزرگترین قطعه تولید شده را برای بخش‌های مختلف کامپیوتری خود تهیه نمایید. خیلی راحت اگر بخواهیم این مسئله را بیان کنیم، این است که در قطعات کامپیوتری هیچ بهترینی وجود ندارد. هر چقدر هم که شما نمونه پرقدرت‌تر و بزرگتری از یک قطعه را تهیه نمایید، باز هم مدلی فراتر و بهتر از آن قابل یافت است و از آن گذشته هر ساله این قطعات به روزتر نیز می شوند.

بهترین راه برای حل این مشکل این است که شما بر اساس نیاز خود دست به خرید بزنید. اگر یک هارد 500 گیگابایتی تمام نیازهای شما را برطرف می نماید، نیازی به استفاده از یک هارد 2 ترابایتی نخواهید داشت. Core i5 یا Core i7 کدام تراشه پردازنده می تواند پاسخگوی نیازهای نرم افزاری شما باشد؟ بهتر است بدانید که 90 درصد از کاربران معمولی حتی از نیمی از قدرت سیستم کامپیوتری خود نیز استفاده نکرده و نیازهای آنها را قطعات ضعیف تری نیز پاسخگو خواهد بود.

قطعات کامپیوتری را از برندهای مرجع خرید کنید

بسیاری از قطعات کامپیوتری دارای برندهای مرجع و اصلی هستند که همیشه در صدر بهترین‌های دنیا قرار داشته و در هر مرکز خرید قطعات کامپیوتر نیز نمونه‌های آنها وجود دارد. مادر بورد، هارد، کارت گرافیک و سایر قطعات هر کدام دارای برندهای مختلفی هستند اما بهترین‌های هر یک کاملاً مشخص است. دو یا سه برند، به دنبال سایر برندها نباشید. نام هایی که اصلاً هیچ نشانه‌ای در بازار ندارند، می توانند در آینده‌ای نزدیک شما را دچار دردسر کنند.

راهنمای خرید قطعات کامپیوتر اورجینال

قطعات کامپیوتر هر چند می توانند در کیفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف در کنار یکدیگر عملکرد خوبی داشته باشند، اما برای خرید قطعات کامپیوتری بهتر است به صورت هماهنگ عمل نمایید. اینکه یک قطعه تا آخرین ورژن ارتقاء داده شده و سایر قطعات هنوز مربوط به 10 سال قبل هستند، کارایی و راندمان قطعه مورد نظر را نیز کاهش خواهد داد.

جمع بندی و نتیجه گیری

خرید قطعات کامپیوتر یکی از چالش‌های قرن 21 برای کاربران این تکنولوژی است. شاید اگر سرسری و سهل انگارانه به این مسئله نگاه کنیم، دردسرهای زیادی را تجربه خواهیم کرد. اما دقت به ترفندهای بالا می تواند در هنگام خرید قطعات کامپیوتر آن را تبدیل به یک چالش جذاب برای شما نماید. رعایت معیارها و استانداردها نه فقط در خرید قطعات کامپیوتر بلکه در هر خریدی نیاز اصلی دنیای امروز است. تنوع محصولات و قطعات ممکن است شما را سردرگم کند، شما را به بیراهه‌ها و به سمت برندهای ناشناخته و ناکارآمد بکشاند. اما کمی تمرکز شما را از این بن بست‌ها نجات خواهد داد. با این تفاسیر سعی کنید یک مرکز خرید مناسب برای خرید قطعات کامپیوتر انتخاب کنید و در صورت رضایت کامل، مشتری دائمی همان مرکز باشید. این پروسه می تواند در درازمدت مزیت هایی نیز برای شما داشته باشد.در راهنمای خرید قطعات کامپیوتر سعی کردیم با قرار دادن اطلاعاتی مفید و مناسب شما را در این زمینه راهنمایی کنیم امیدواریم این اطعات برایتان کابرد داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی دامون کالا

ارسال نظر