تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه

تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه
تأثیر پیشرفت تکنولوژی در ابعاد مختلف زندگی بشر به قدری زیاد بوده است که تمامی عرصه‌های زندگی بشر با پیشرفت در فناوری های مختلف از گذشته تا به امروز دستخوش تغییرات مثبت بسیار زیادی شده اند.

شبکه نیز یکی از هدف‌های اصلی این تغییرات بوده است. زمینه و پایه اصلی شبکه در دنیای امروز به سرعت در حال تغییر و به روز شدن است و فناوری‌های به روز  و جدیدتری برای ارائه کارایی بالاتر برای آن وارد چرخه تکنولوژی شده اند.


هرچند به موضوع تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه کمتر پرداخت شده است و بیشتر تأثیر رشد شبکه را بر روی سایر سیستم‌ها در سایت‌های مختلف مشاهده نموده ایم، اما این رشد به قدری قابل توجه بوده که بخواهیم درباره خود آن نیز مطالعاتی داشته باشم. در این متن قصد داریم شما را با 3 فناوری فوق مدرن که باعث پیشرفت‌های شگرفی در تجهیزات شبکه شده اند آشنا ساخته و تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه را با استفاده از این فناوری‌ها بررسی نماییم. پس برای یک گپ و گفت درون شبکه‌ای در ادامه متن با ما همراه باشید.

Wi-Fi 6، پیشرفت‌ترین پروتکل وای فای

Wi-Fi 6 که به آن 802.11 ax نیز گفته می‌شود، نوعی ارتقاء پروتکل وای فای با بالاترین سرعت ممکن در استفاده گسترده از  802.11ac است. برای درک کامل تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه حتی بررسی همین یک فناوری نیز می تواند کفایت کند. Wi-Fi 6 باعث بهبود چشم گیر راندمان در همه باندهای وای فای از جمله فرکانس‌های قدیمی‌تر از 2.4 گیگاهرتز می‌شود. این فناوری قرار است در سال 2020 طیف جدیدی از GHz6 را نیز به روی کار بیاورد و سرعت آن را چندین برابر نماید.

بزرگترین تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه را می توان در همین تأثیر بالای Wi-Fi 6 روی تراکم تجهیزات آن دانست.
تراکم دستگاه‌ها با استفاده از این فناوری در یک فضای یکسان می تواند تا چند برابر افزایش یافته و سرعت همه دستگاه‌ها نیز حتی بیشتر از قبل باشد. افزایش راندمان هر باند و بهینه سازی بالای مصرف برق و انرژی نیز از سایر پیشرفت هایی است که می تواند برای شبکه‌های اداری به ارمغان بیاورد. این تراکم بی سیم حاصل از  Wi-Fi 6 به قدری محسوس است که همه کاربران شبکه به راحتی متوجه آن خواهند شد. سرعت بالاتر آن هم بدون قطعی‌های Wi-Fi 6 می تواند از جمله موارد عالی تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه باشد. این محصولات از سال 2019 شروع به کار نموده اند و در مدت کوتاهی در حال گسترش و توسعه هستند.

لمس پیشرفت تکنولوژی

لمس پیشرفت تکنولوژی با 5G

کمپانی کوالکام اسنپ دراگون‌های نسل جدید خود را با استفاده از فناوری 5G روانه بازار نموده است تا اسمارت فون‌های درجه یک در سال 2020 یک مودم یکپارچه عالی با سرعت بی نظیر را در شبکه خود به همراه داشته باشند. افزایش طول عمر و کیفیت باری اسمارت فون‌های هوشمند نیز از دیگر موارد گسترش این شبکه در دنیای اسمارت فون‌ها خواهد بود. با 5G دیگر نیازی به استفاده از شارژرهای دست و پا گیر نخواهید داشت. این فناوری به قدری می تواند کارایی شبکه را افزایش دهد که کم کم همه شبکه‌ها به سمت استفاده از آن سوق داده خواهند شد.

پس اگر واقعاً می خواهید تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات را لمس کنید، 5G می تواند به شما این تأثیر را به صورت ملموس نشان دهد. برندگان اصلی توسعه 5G مشاغلی هستند که کارمندان دور کار دارند. از این پس با استفاده از این فناوری پیشرفت‌های چشم گیری در شبکه خودروهای روز دنیا نیز خواهیم دید.

البته هنوز به قدر کافی شاهد گسترش فناوری 5G در شبکه‌های مختلف نبوده ایم اما این فناوری مدرن به زودی همه بازار را رد اختیار خواهد گرفت. اتصالات سیمی پرسرعت در شبکه اینترنت نیز دیگر با یک رقیب بزرگ به نام فناوری 5G روبرو خواهند بود که سرعت بالا و کمترین میزان تأخیر را برای کاربر ایجاد نموده و آنها را از شبکه‌های با سیم دست و پا گیر خلاص خواهد کرد.

Wi-Fi 6 و 5G را می توان نسل جدیدی از تجهیزات شبکه دانست که قرار است یک همزیستی جذاب را برای شبکه‌ها ایفا نمایند. این دو فناوری کاملاً مکمل یکدیگر هستند و وقتی ابزارهای مدیریت شبکه زیرساخت‌های لازم برای استفاده همزمان این دو را داشته باشند، می توان شاهد یک انقلاب در تجهیزات شبکه بود. این همان تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه است که به زودی صدای آن به گوش همه کاربران شبکه‌های مختلف خواهد رسید.

پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات شبکه

به عصر جدید Digitized Spaces خوش آمدید

 خبر بد برای کارمندان شرکت‌های بزرگ و یا نوپا و خبر عالی برای مدیران این شرکت‌ها می تواند توسعه فناوری Digitized Spaces در دنیای شبکه‌ها باشد. این فناوری جدید جغرافیایی که کار خود را از سال 2019 آغاز نموده است، به عنوان یک نرم افزار داده کاوی قدرتمند می تواند حتی چگونگی حرکات افراد و اشیاء را در فضاهای فیزیکی مانند ساختمان‌ها و ادارات مورد بررسی قرار دهد. توسعه این فناوری می تواند تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه را به اوج خود برساند.

هر شغلی با هر میزان مشتری و نیروی کار چه خرده فروش‌ها و چه شرکت‌ها و هتل‌های بزرگ به راحتی با استفاده از فناوری Digitized Spaces می توانند به طور دقیق پیشرفت و دیگر مواردی که در محیط اداری اتفاق می افتد را بررسی نموده و با ریزترین جزئیات آنها را تحلیل نمایند. فضای دیجیتالی شده به مدیران این امکان را می دهد تا قسمت هایی که سرویس بی سیم در آنها ضعیف عمل می نماید را به راحتی شناسایی نموده و امکان دسترسی نقاط جدید را فراهم آورند. استفاده از فناوری Digitized Spaces می تواند بزرگترین تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه را در سال‌های آینده رقم بزند.

 نتیجه گیری:

تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه در آینده می تواند بسیار حیرت آور باشد. کسانی که از موج ظهور فناوری‌های نوینی مانند موارد بالا عقب افتاده باشند، رسیدن به سرعت آن می تواند بسیار سخت باشد. موارد بسیار زیادی مانند فناوری‌های بالا مانند SD-WAN یا Machine Learning وجود دارد که بیان کننده تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی تجهیزات شبکه است. هر چند این تاثیرات از هم اکنون شروع شده و بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال استفاده از این فناوری‌های مدرن در سیستم شبکه شرکت خود هستند. ورود این فناوری‌ها به همه شبکه‌ها و همه گیر شدن آنها بسیار نزدیک است.

در صورتی که مایل به بررسی و خرید محصولات و تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه دارید از بخش مربوطه در فروشگاه اینترنتی دامون کالا   دیدن نمائید .

ارسال نظر